Letecké simulátory

Pokud bydlíte v Praze nebo se chystáte na její návštěvu, můžete si místo tradičního programu přijít vyzkoušet něco, co každý den nezažijete. Kromě řady památek a kulturních scén se zde nachází také letecké simulátory sloužící k výcviku pilotů. Málokdo ví, že není potřeba se připravovat na pilotní zkoušky, abyste do nich mohli zasednout a vyzkoušet si jaké to brouzdat oblohu v kokpitu letadla. Zážitková agentura ESENNCE.cz nabízí návštěvu simulátoru jako jeden ze svých netradičních dárků. A je to příležitost, která rozhodně stojí za vyzkoušení.

Uvnitř kokpitu

K vyzkoušení se nabízí dva typy trenažerů. V prvním případě se jedná o velké dopravní letadlo Boeing 737 designovaný přesně podle skutečného kokpitu v celé své složitosti. Ve druhém případě pak můžete zkusit na pohyblivém simulátoru jaké to je pilotovat legendární letoun Cessna.

K výběru je několik scénářů. U Boeingu můžete zkoušet vzlétnout a přistávat na různých letištích ve dne i v noci a za různých povětrnostních podmínek. Pokud toužíte spíše po adrenalinu, vyzkoušejte scénář Zachraňte Boeing 737. Budete si v něm nejspíš připadat jako v akčním filmu až budete letoun zachraňovat z prudkého klesání a navádět ho s posledním zbytkem paliva na přistání. V Cessně můžete zase absolvovat cestu po letištích celého světa a obdivovat neuvěřitelnou realističnost grafiky, kdy uvidíte i kamínky na přistávací dráze.

Po celou dobu vám bude po boku instruktor, který vám vysvětlí vše potřebné a poradí, pokud se dostanete do úzkých. Zároveň se dozvíte spoustu zajímavostí ze života pilotů i o strojích samotných.

Zážitek nejen pro vás

Za zmínku určitě stojí i to, že návštěvu simulátoru nemusíte absolvovat sami. Trenažér Boeingu umožňuje obsluhu až dvěma pilotům. Vezměte na něj s sebou i svého kamaráda! I v případě, že sami o návštěvě neuvažujete a hledáte pouze originální dárek, stojí návštěva simulátoru za zvážení. Obdarovaný obdrží dárkový poukaz v ozdobné krabičce spolu s průvodním dopisem se všemi potřebnými informacemi. Takovým dárkem uděláte nejenom radost, ale dáte i zážitek, na který se jen tak nezapomíná.